Svařovací dráty

Svařovací drát slouží jako přídavný svářecí materiál, je buď svářecí drát na cívkách pro metodu svařování MIG/MAG nebo v svářecí drát ve formě tyček pro metodu svařování TIG/WIG. Výběr správného svářecího drátu záleží na metodě sváření, druhu svařovaných materiálů a požadovaných vlastnostech sváru. Drát pro nerez ještě neznamená, že takový drát svaří jakoukoli nerez. Obdobně platí pro všechny druhy materiálů. Jak vybrat svářecí drát, najdeš u nás na blogu o sváření a svařování kovů.
 

Nejprodávanější

8 položek celkem

Cena

39323
139323

Značky

Průměr

Vymazat filtry

Položek k zobrazení: 8
Plněný FLUX drát na LITINU, O 1.2 mm, 5 kg cívka
9 323 Kč / ks

Plněný - dutinkový, svařovací drát ( FLUX ) s vlastní ochranou pro sváření šedé litiny za studena či s mírným předehřevem ✅. Vhodný i pro spoje ocel x litina.

7280048
Plněný svářecí FLUX drát na OCEL, O 1.2 mm, 16 kg cívka
5 811 Kč / ks

Plněný návarový drát Tubrodur 60 GM. ✅ Využívá se pro opravy šnekových dopravníků, lopatek mixérů, drážek pístů spalovacích motorů.

1550127730
Drát po CO2 HLINÍK, O 1.0 - 1.2 mm, 7 kg cívka
od 3 537 Kč / ks

Svařovací drát MIG na HLINÍK AlMg5 ✅ s obsahem hořčíku do 5% pro svářečky CO2 na cívce. Extra špičkový ✅ drát na hliník a jeho slitiny!

AEAMGS-12
Svářecí drát pro CO2 na ocel G3Si1, O 1.0 mm, 15 kg cívka
od 648 Kč / ks

Poměděný svařovací drát G3Si1 pro CO2 ( MIG / MAG ) ✅ svařování jemnozrnných ocelí a nelegovaných konstrukčních ocelí v ochranných atmosférách směsných plynů nebo...

+ další
KWX31215
Drát po CO2 ocel Aristorod 12.50, O 0.8 - 1.2 mm, 18 kg cívka ESAB®
od 1 660 Kč / ks

Svařovací NEPOMĚDĚNÝ ✅ drát ARISTOROD 12.50 pro svářečky CO2.  Je určený pro svařování ocelových konstrukcí, tlakových nádob, transportních zařízení apod. Perfektní...

1A50106910
Drát pro TIG NEREZ 308 Lsi, O 1.2 - 3.2 mm x 1000 mm KOWAX®
od 4 Kč / ks

Svařovací drát TIG 308Lsi pro NEREZ s nízkým ✅ obsahem uhlíku. Dobrá odolnost proti běžné korozi. Perfektní nerez TIG drát!

TG308LSI/12X
Drát pro TIG NEREZ 316LSi, O 1.0 - 3.2 mm x 1000 mm KOWAX®
od 6 Kč / ks

Svařovací drát TIG 316Lsi pro NEREZ ✅ s nízkým obsahem uhlíku. Dobrá odolnost proti běžné korozi i v prostředí mírně kyselých nebo s obsahem chloridů. Špičkový ✅ nerez TIG drát!

TG316LSI/10X
Svařovací drát pro TIG na ocel SG1, O 1.2 - 2.0 mm x 1000 mm
od 3 Kč / ks

Svařovací drát TIG SG1 pro ocel. Pro svařování běžné oceli - železa o pevnosti až 440 MPa. Nepoměděný

TIG/EFSG12X

Dráty na sváření

Svařování je nejpoužívanější a nejspolehlivější metodou vytváření pevných nerozebíratelných spojů. K tomu, aby byl výsledný spoj opravdu kvalitní je ale kromě šikovnosti, znalostí a zkušeností svářeče zapotřebí také kvalitní a dobře zvolené vybavení. Různé materiály a konkrétní situace vyžadují použití různých svařovacích drátů. Vždy je proto důležité orientovat se v jejich nabídce a volit za každých okolností tu, která nejlépe odpovídá potřebám a požadavkům konkrétního svařování.

Dráty na sváření existují v podstatě dva typy, dle svářecí metody:

  • MIG/MAG = dráty na cívce
  • TIG = dráty v tyčkách

 

Volba přídavného svářecího materiálu je snadná, když vím a dodržím pár základních pravidel.

  • Chemické složení přídavného materiálu má být stejné nebo podobné jako základní svařovaný materiál
  • Pro dynamicky zatížené výrobky z oceli je nutné volit přídavné materiály pro svarový kov s lepšími mechanickými vlastnostmi než je základní materiál
  • Pro sváření materiálů citlivých na horké trhliny, musíme použít přídavný materiál snižující tyto vjemy
  • Na sváření materiálů s odolností proti korozi  je třeba použít přídavný materiál stejného chemického složení a stejné čistoty jako základní svářený materiál
  • Pro sváření nerezavějících ocelí stabilizovaných titanem je nutné použít přídavný materiál stabilizovaný niobem z důvodu nižšího propalu při průchodu elektrickým obloukem

 

Základní dělení drátů pro sváření je dle metody - drát na cívce pro sváření metodou MIG/MAG a dráty v tyčích pro sváření metodou TIG. Sváření MIG/MAG neboli ,,céóčkem" je nejjednodušší a nejrychlejší metoda ručního svařování. Sváření TIGem je hit poslední doby ale již to chce nějaké zkušenosti a fištróna. Ale neboj, mrkni na blog o sváření a dozvíš se mnohem víc, jak a čím svářet.