Pro nakupující z jiného členského státu EU: vpravo nahoře změňte měnu na EUR.

Elektrody na nerez

Obalené elektrody na nerez nabízí možnosti svařování nerezu a nerezavějících ocelí. Svářecí elektrody jsou zaručeně kvalitní a značkové. Zaručené parametry a spokojenost svářečů je toho důkazem. Pokud si však nejsi jistý, zda-li volíš správné elektrody přímo pro tvoje sváření, pak nás neváhej kontaktovat. Rádi Ti pomůžeme s výběrem obalených elektrod přesně pro tvoje svařování. Jak svařovat nerez, najdeš u nás na blogu.

Nejprodávanější

9 položek celkem

Cena

1678
11678

Značky

Průměr

Typ elektrody

Položek k zobrazení: 9
Červená wolframová elektroda , 1 kus, O 1,00 - 3,20 mm
od 49 Kč / ks

Červená ✅ wolframová elektroda = WT20 - Thorium 2%. Použití pro uhlíkové a nerez oceli, křemíkový a ostatní bronz, měď, titan. Celé balení v krabičce je 10 kusů. Možnost...

WEC16
Elektrody NEREZ 61.30, O 2.0 - 3.2 mm x 300 mm ESAB®
od 17 Kč / ks

Elektroda na NEREZ ✅ pro obloukového svařování MMA, vhodná pro svařování ve všech polohách. Při svařování touto elektrodou se dosahuje velmi hladkého sváru. Skvělé elektrody na...

6130162030X
Elektrody NEREZ 63.30 O 2.0 - 2.5 mm x 300 mm
od 25 Kč / ks

Nejpoužívanější elektrody na NEREZ ✅. Nízkonavlhavé elektrody pro svařování nerezavějících ocelí. Použitelná ve všech polohách svařování. 

63302020L0X
Elektrody OK 67.60, O 2.5 - 3.2 mm x 300 - 350 mm ESAB®
od 34 Kč / ks

Elektroda pro svařování nerezavějících ocelí k ocelím nelegovaným a nízkolegovaným, pro navařování běžných ocelí a pro svařování kořenových partií spojů plátovaných ocelí....

+ další
67602520L0X
Elektrody OK 63.85, O 2.5 - 3.2 mm x 300 - 350 mm ESAB®
od 49 Kč / ks

Bazická elektroda typu 18Cr12Ni3Mo stabilizovaná niobem pro svařování ocelí podobného chemického složení. Žáruvzdorné elektrody na nerez.

+ další
63852520L0X
Fialová wolframová elektroda - 1 kus, O 1,60 - 3,20 mm
od 59 Kč / ks

Fialová (tyrkysová) wolframová elektroda = WS20 - vzácné zeminy 2%. Použití pro lehké slitiny (AC proud), ocel a nerez oceli (DC proud). Celé balení v krabičce je 10 kusů....

WEF16
Modrá wolframová elektroda - 1 kus, O 1,60 - 3,20 mm
od 78 Kč / ks

Modrá ✅ wolframová elektroda = WL20 - Lanthan 2%. Použití pro uhlíkové a nerez oceli, slitiny hliníku, magnesia, titanu, mědi, niklu. Celé balení v krabičce je 10 kusů. Možnost...

WEM16
Šedá wolframová elektroda - 1 kus, O 1,00 - 3,20 mm
od 70 Kč / ks

Šedá ✅ wolframová elektroda = WC20 - Cerium 2%. Použití pro uhlíkové a nerez oceli, křemíkový a ostatní bronz, měď, titan. Celé balení v krabičce je 10 kusů. Možnost objednávat...

WES10
Zlatá wolframová elektroda - 1 kus, O 1,60 - 3,20 mm
od 42 Kč / ks

Zlatá wolframová elektroda = WL15 - Lanthan 1,5%. Použití pro hliník, slitiny hliníku, uhlíkové a nerez oceli, křemíkový a ostatní bronz, měď, titan. Celé balení v krabičce je...

WEG16

Elektrody na nerez

Svařování nerezu není unikátní v tom, že by pro něj bylo možné používat jen některé specifické postupy. Ve skutečnosti lze pro svařování nerezu použít prakticky jakýkoliv běžný postup. Je však velmi důležité dodržovat při svařování určitá pravidla.

Zásadní důležitost má výběr přídavného materiálu. V případě, že je zvolen materiál nevhodný, hrozí totiž velké riziko toho, že vytvářený spoj bude mít nedostatečnou pevnost. Špatně vytvořený svar bude mít tendenci k trhání a do materiálu bude skrze něj pronikat koroze.

Metody pro svařování nerezi

Mezi nejpoužívanější metody svařování nerezových částí patří metody TIGMIG/MAG a tzv. svařování MMA obalenou elektrodou.

Metoda TIG je vhodná pro tvorbu vysokokvalitních svárových švů vyznačujících se pevností. Metodu charakterizuje použití wolframových elektrod a také inertní atmosféry, nejčastěji argonové. Elektrody mohou být tvořeny buď čistým wolframem, anebo mohou obsahovat přídavek dalšího specifického materiálu (oxidy kovů vzácných zemin apod.) Svařovací postup TIG je vhodný i pro tenké plechy.

Svářecí postup označovaný jako MIG/MAG je nejpoužívanějším postupem vůbec. Mezi jeho hlavní výhody patří především nižší nároky na obsluhu, vysoká rychlost svařování a také vysoký odtavný výkon. I v tomto případě se využívá ochranné atmosféry, ta však nemusí být nutně inertní (svařování MIG), ale může být také aktivní (svařování MAG). V druhém případě je jako ochranná atmosféra využíván kyslík, oxid uhličitý, jejich směsi a podobně. Jak vybrat správný plyn najdeš u nás na blogu.

Také svařování obalenou elektrodou MMA není příliš komplikované na osvojení si jeho základů a je i proto hojně využíváno, navíc je relativně málo hlučné. Svařování obalenou elektrodou také vyžaduje nízké napětí a současně vysokou velikost proudu, jehož stabilita je pro kvalitu svaru velmi důležitým parametrem.

 

Nerez stejně koroduje

Z logiky slova to hlava nebere. Že jo. Možné to ale je a děje se to ✅. Mýtus je, že nerez nekoroduje. Koroduje! Jde o nekontrolovatelnou oxidaci. Za běžného působení atmosférického či vodního prostředí se s korozí setkat jen velmi vyjímečně. Například u zábradlí či příborů. Vlivem působení agresivního vnějšího prostředí a narušenou nerezí se s korozí již setkat velmi běžně.

Nerezová ocel je slitina několika kovů, kde důležitou roli hraje hlavně chrom ( Cr ), nikl a molybden. Na povrchu nerezi je takzvaná pasivní vrstva, která brání oxidaci a udržuje materiál stále stejný i po desítky let. Teprve při narušení pasivní vrstvy, začne docházet ke korozi. 

Nerezová ocel se vyrábí s obsahem chromu ( Cr ) 10 až 30 % obsahu.

Ani u nerezových ocelí s obsahem Cr ( chrom ) přes 10 % nelze korozi vyloučit. Dokonce austenitické oceli s obsahem Cr ( chrom ) přes 20 % a obsahem Ni přes 8 % mohou korodovat. Zejména se tak děje při špatné manipulaci či chybném opracování nebo při konstrukčních vadách.

Nerezové oceli reaguji, stejně jako všechny ostatní oceli, na kyslík a oxidační vrstvu. U běžné, černé, oceli však kyslík reaguje s přítomnými atomy oceli a tvoří porézní povrch, který pak tvoří základ pro korozi a spustí se proces neustále koroze, která vede k úplnému znehodnocení výrobku. 

U nerezové oceli reaguje kyslík s atomy chromu ( Cr ), které jsou v nerezové oceli přítomni. Atomy chromu a kyslíku vytvoří těsnou povrchovou vrstvu, která ale brání pokračování a rozvoji koroze. Tato vrstva se z důvodu neochoty reagovat s okolním prostředím označuje jako pasivní vrstva. Životnost této pasivní vrstvy závisí v první řadě na legovacích složkách oceli.

Jak zabránit korozi nerezi, najdeš u nás na blogu o sváření.

 

Jak svařovat, jak se naučit svářet ale třeba a hlavně, jak se chránit a být v bezpečí při svařování najdeš u nás na blogu o sváření. Neváhej tam mrknout, ať jsi hobby nebo profi svářeč. Najdeš tam mnoho užitečných a zajímavých informací ze světa sváření.