Svářecí hořáky pro TIG
Svářecí hořáky pro TIG jsou nutné ke svářečce TIG/WIG ( plyn+wolframová elektroda+drát ). Základem dobré práce je kvalitní svářecí hořák s dlouhou výdrží, spolehlivostí a výkonem!
Nejprodávanější
Svařovací hořák TIG/WIG, lidově svařovací hořák na TIG od českého výrobce svářeček AlfaIn, řady ARC se vyznačuje kvalitou a spolehlivostí. Značkový hořák pro náročné svářeče a...
TIG hořák svářecí
Nejčastější chybou svářeče, je špatné zapojení TIG hořáku k svářečce.
Jak správně zapojit TIG hořák do svářečky
Při zapojení TIG hořáku k TIG svářečce dochází velmi často k omylu a chybnému zapojení. Vždy je nutné správně zapojit polaritu - kabelový konektor na správný pól TIG svářecího zdroje.
Při sváření stejnosměrným proudem ( DC ) se používá takzvaný přímá polarita. To znamená, že TIG hořák osazený wolframovou elektrodou se zapojí na MÍNUSový pól svářecího zdroje a kostra neboli zemnící kabel na PLUSový pól svářečky. Toto zapojení TIG hořáku k svářečce se používá jednak běžně a jednak nejčastěji. Wolframová elektroda není přetěžována a zbytečně se neopotřebovává. Používá se pro sváření uhlíkové oceli, nerezu, nebo třeba titanu.
Při sváření střídavým proudem ( AC ) se používá nepřímá polarita jinak řečeno inverzní zapojení. TIG hořák osazený wolframovou elektrodou se zapojuje na PLUSový pól svářečky a kostra - zemnící kabel na MÍNUSový pól svařovacího zdroje. Při tomto zapojení se proudově velmi zatěžuje wolframová elektroda a dochází tak k jejímu vysokému opotřebení. Toto zapojení se tak používá pouze a výhradně pro sváření při nízkých proudech a sváření hliníku a jeho slitin.
Běžně u nás najdeš náhradní díly a příslušenství pro TIG hořáky skladem. Opravdu vyber ale dostatečně výkonný svářecí hořák, aby jsi ho neutavil a přenesl Ti výkon svářečky, Nejčastější chybou je, že mám svářecího hořák slabší než samotnou svářečku a tím pádem nemohu využít svářečku v plném rozsahu výkonu.