MMA | elektrodové svářečky - výhodné SETY
Svářecí zdroje, svářečky a invertory pro všechny metody sváření všemi profi i hobby svářeči a kutily pomocí obalených elektrod.
Všechny svářečky jsou vyzkoušeny svářecím technologem, že jsou funkční a spolehlivé i přesto, že jsou levné. V kategorii hobby jsou zařazeny proto, že to jsou svářečky vhodné pro údržbu a méně časté sváření. Pro osmi hodinovou směnu ve výrobě určeny nejsou.
Svářečky máme i ve výhodných setech s dalším příslušenstvím za výhodné ceny.
Výběr správné svářečky záleží na třech faktorech a dalších podfaktorech. Mrkni na Jak vybrat svářečku a dozvíš se vše podstatné.
Pokud si však nejsi jistý, zda-li volíš správnou svářečku přímo pro tvoje potřeby, pak nás neváhej kontaktovat. Rádi Ti pomůžeme s výběrem svářečky, která bude přesně pro tvoje potřeby.
Jak pečlivě vybíráme a testujeme svářečky do prodeje se dozvíš u nás v samostatném článku. Můžeš se spolehnout, že za svářečky které prodáváme, dáme ruku do ohně.
Nejprodávanější
Značky
Jištění svářečky (A)
Napájení svářečky (V)
Pro metodu sváření
Rozsah svařovacího proudu (A)
Řada svářeček
Svařovaný materiál
Typ svářečky
Účel použití
Výbava
Výrobce
Zatěžovatel 100%
Zatěžovatel 30%
Zatěžovatel 60%
Svářečka MMA - na obalené elektrody ve výhodném SETU
Ruční obloukové svařování - MMA neboli svařování obalenou elektrodou lze charakterizovat jako metodu svařování elektrickým obloukem s kovovými a odtavujícími se elektrodami, které jsou obaleny tavidlem. Pro hoření elektrického oblouku se využívá jak stejnosměrný tak střídavý elektrický proud v závislosti na použitých elektrodách a svařovaném materiálu. Obal – tavidlo má funkci metalurgickou, plynotvornou a i ionizační. Pro ruční obloukové sváření obalenou elektrodou jsou nutné svářečky pro MMA.
Ruční obloukové svařování je nejstarší metoda svařování elektrickým obloukem. I přesto, je díky své univerzálnosti a možnosti svařování ve všech polohách ale i prostředí stále hojně využívaná. Náklady na pořízení svařovacího příslušenství a svářečky - invertoru, mohou být velmi nízké a je tak snadno dostupná široké veřejnosti. Pro zajištění vysoké kvality svarů provedených metodou ručního obloukového svařování je nutností dobrá zručnost a zkušenost samotného svářeče. V porovnání s poloautomatickými nebo automatickými metodami svařování je ale výkon odtavení nízký.
Jako u všech metod obloukového svařování se dociluje roztavení základního a přídavného materiálu a to hořením elektrického oblouku právě mezi základním materiálem, tedy svarovou lázní a tavící se kovovou obalenou elektrodou. Během hoření oblouku se elektrody takzvaně odtavují. Kov se ukládá do svarové lázně a tím dochází k vytvoření svarového spoje.
Z obalu elektrody se tvoří během svařování struska, která vyplave na povrch svarové lázně a na němž také ztuhne. Strusku je nutné velmi dobře odstranit kladívkem na strusku, zvláště pokud bude kladena další vrstva svarových housenek. Při neodstranění nebo nedokonalé odstranění strusky dojde k zalití strusky následujícími vrstvami svarového kovu. Tím se vytvoří nepřípustné vady ve svarovém kovu, takzvané vměstky.
Svařovací zdroje se používají vždy se strmou statickou charakteristikou, ale lze použít zdroje pro stejnosměrný proud, pulsní proud i střídavý proud.
Ruční obloukové svařování se používá ve všech polohách, při rozsahu elektrického proudu od 10 do 2 000 A. Velikost svařovacího elektrického proudu závisí na typu obalu a průměru elektrody, běžně se používá empirických vztahů.
Informace o metodě sváření MMA - obalenou elektrodou najdeš u nás na blogu o sváření. Na blogu o sváření najdeš vůbec mnoho zajímavých informací o sváření, například jak a kam správně připojit svářecí kabely.