Plasmové zdroje pro ruční řezání
Svářecí zdroje, svářečky a invertory a patří mezi ně i plasma zdroje, které jsou určené pro dělení materiálu.
Výběr správné svářecí techniky a plasmy záleží na třech faktorech a dalších podfaktorech. Mrkni na článek o dělení a řezání kovů a dozvíš se vše podstatné.
Pokud si však nejsi jistý, zda-li volíš správnou plazma řezačku přímo pro tvoje potřeby, pak nás neváhej kontaktovat. Rádi Ti pomůžeme s výběrem řezačky, která bude přesně pro tvoje potřeby.
Jak pečlivě vybíráme a testujeme svářečky do prodeje se dozvíš u nás v samostatném článku. Můžeš se spolehnout, že za svářečky které prodáváme, dáme ruku do ohně.
Nejprodávanější
Značky
Jištění svářečky (A)
Napájení svářečky (V)
Pro metodu sváření
Rozsah svařovacího proudu (A)
Svařovaný materiál
Typ svářečky
Účel použití
Výbava
Výrobce
Zatěžovatel 100%
Zatěžovatel 30%
Zatěžovatel 60%
Nejmodernější a nyní i nejuniverzálnější svářečka na trhu. Čtyři plnohodnotné svářečské metody v jednom zařízení. MIG, TIG HF, MMA i Plazma řezačka ✅. Vše v jednom svářecím...
Plasmový řezací stroj pro ruční řezání uhlíkatých ocelí do maximální tloušťky 15 mm. Kvalitní ✅ stroj pro řezání. Při snížených požadavcích řízne i 20 mm materiál.
Přenosná, jednofázová, plasmová ✅ řezačka - řezací zdroj určený k dělení kovů. Kvalitní ✅ řez 10 mm, ale maximální - dělící řez je 12 mm pro ocel. Dodáváno včetně hořáku s...
Ruční řezací plazmový stroj od firmy PANTERMAX, CUT 50 LCD. Mašinka invertorového typu, řízená mikroprocesorem s přehledným LCD displejem.
Profesionální plazmový stroj pro řezání kovových materiálů vysokou rychlostí.
Plazmová řezačka včetně vestavěného kompresoru. Pro řezání ocelí do maximální tloušťky 18 mm. Vysoce moderní, výkonný a spolehlivý ✅ stroj pro řezání kovů. Při snížených...
Multifunkční ✅ svářecí invertor pro všechny metody sváření a plazma řezačka navíc ✅. Jednoduše jeden svářecí zdroj na všechny činnosti ✅. Mýtus, že vše nemůže být v jednom...
Ruční plazmové řezání plazmovou svářečkou
Pro ruční plazmové řezání se používá vzduch z tlakového kompresoru a většinou dodáván z externího zdroje - kompresoru. Moderní plazmové řezačky již mívají i vestavěný kompresor a není nutné tak plazmu ještě připojovat k externímu kompresoru.
Při provozu plazmové řezačky je třeba dávat pozor na kvalitu stlačeného vzduchu. Stlačený vzduch byl měl být co nejsušší a neměl by obsahoval vodu a olejové páry. Vlhkost a olejové páry totiž způsobují znečištění ionizační komory hořáku a způsobují tak jeho nefunkčnost. Čistota vzduchu se nejlépe a nejjednodušeji zajistí tak, že na výstup kompresoru nebo na vstup plazmové zdroje je umístěna kombinovaná jednotka, tedy odlučovač oleje a vody. Další možnost je použít bezolejový kompresor, u něhož odpadají i olejové výpary.
Neváhej sledovat blog o sváření a svařování | tipy a triky pro svářeče. Stejně tak nezapomeň k plazmě vybrat i odpovídající samostmívací kuklu.