Redukční ventily

Lahvový redukční ventil nazýván také jako hodiny, snižuje tlak z plynové lahve na nastavenou dolní úroveň požadovanou spotřebičem, například svářečkou a zároveň ji udržuje stálou a pouští v požadovaném tlaku plyn z lahve do spotřebiče. Lahvový redukční ventil je nutné použít vždy při připojení tlakové lahve s plynem k spotřebiči. 

Nejprodávanější

4 položek celkem

Cena

12513441
112513441

Značky

Pro plyn

Vymazat filtry

Položek k zobrazení: 4
Pojistka proti zpětnému šlehnutí SG5 Acetylen
3 441 Kč / ks

Suchá předloha neboli pojistka proti zpětnému šlehnutí k montáži přímo na redukční ventil. Pojistka pro hořlavé plyny.

0764456
Redukční ventil ACETYLEN profi 25/1,5 bar
2 446 Kč / ks

Redukční ventil pro tlakovou lahev s Acetylenem. Extra nejkvalitnější ✅ redukční ventil na trhu. Záruka spokojenosti a dlouhé životnosti!

0780632
Redukční ventil pro Acetylen profi
2 440 Kč / ks

Redukční ventil pro tlakovou lahev s Acetylenem. Nejkvalitnější redukční ventil na trhu. Vyzkoušeno mnoho let v provozu!

7251029
Redukční ventil pro Acetylen
1 252 Kč / ks

Redukční ventil pro tlakovou lahev s Acetylenem ✅. Nejlevnější redukční ventil na trhu i přesto ale dlouhá životnost. Vyzkoušeno mnoho let v provozu!

MGRV100AC

Redukční ventil či regulátor tlaku na plynovou lahev

Výběr správného redukčního ventilu je základ úspěchu jednak dobrého výsledku práce ale také zajištění bezproblémového provozu, dlouhé životnosti a funkčnosti zařízení, do kterého potřebuji přivádět plyn. V neposlední řadě zajistí i bezpečnost, která je velmi důležitá.

Plyn v tlakové lahvi je pod určitým tlakem dle použité plynové lahve, samotného druhu plynu v lahvi a prostředí, v jakém se plynová lahev nachází.

  • Plynové lahve jsou: dle velikosti objemu od 0,425 g až po 50 litrů či 33 kg. Dále také dle stlačení náplně, od 0,5 bar až po 300 bar. Stlačením plynu se dosáhne většího objemu plynu v lahvi.
  • Druhy plynů jsou: od Propan-butanu, přes kyslík, acetylen, dusík, co2, argon až třeba po helium.
  • Prostředí plynové lahve: stálá teplota okolí nebo venkovní teplota, která kolísá a dle ní se plyn v lahvi roztahuje nebo z smrskává.

Úkolem redukčního ventilu - regulátoru tlaku je, snížit tlak plynu, který se přivádí do spotřebiče z lahve. Spotřebičem plynu může být svářečka, plynová kamna, hořák, ale i třeba lednice. Spotřebičů je opravdu mnoho!

Název regulátor tlaku se používá pro Propan a Propan-butan redukční ventily.

Tlak plynu z lahve se musí snížit - upravit na požadovaný tlak spotřebiče. V některých případech se ještě nastavuje nebo je pevně přednastaven i průtok plynu v litrech, kdy spotřebič požaduje i nějaký průtok. Bez správného průtoku plynu by spotřebič nefungoval dobře i přesto, že mám správně zregulován tlak. Typickým příkladem jsou hořáky na propan-butan. Požadují sice malý tlak plynu, například 0,5 bar ale průtok 10 litrů. Pokud zreguluji jen tlak ale budu mít nízký průtok, tak hořák sice bude hořet a nedokážu na něm zvětšit hořící plamen a tím třeba pokládat a správně lepit IPU. Dalším typickým příkladem je například sporák pro vaření. Jednu plotýnku zapálím a bude hořet, pokud budu chtít ale zapálit dalších pět plotýnek, tak už to nepůjde, protože redukčním ventilem bude protékat příliš malé množství plynu.

 

Výběr správného lahvového redukčního ventilu obnáší znát druh plyn a z něj vyplývající velikost šroubení redukčního ventilu pro připojení na plynovou lahev. Dále je nutné znát vstupní tlak ( z lahve do redukčního ventilu - pod jakým tlakem je plyn v lahvi stlačen ) a i požadovaný výstupní tlak ( jaký tlak spotřebiče potřebuje pro svůj provoz ) z redukčního ventilu. U některých aplikacích záleží i na požadovaném průtoku plynu redukčním ventilem, aby toho byl vůbec schopen a plyn takzvaně nezamrzal. Když znám tyto parametry, výběr redukčního ventilu je snadný. Pokud nevíš, neváhej nás kontaktovat, rádi Ti s výběrem správného ventilu pomůžeme.

Nebo mrkni třeba na blog nejen o sváření a svařování a dozvíš se o mnoho víc.