Svářecí drát MIG/MAG na hliník

Svářecí drát MIG/MAG na hliník nabízí možnosti svařování hliníku a slitin hliníku. Hliníkové dráty jsou zaručeně kvalitní, spolehlivé, značkové a vyzkoušené naším svářecím technologem a ověřené i v praxi při samotném využití. Pokud si však nejsi jistý, zda-li volíš správný drát přímo pro tvoje potřeby, pak nás neváhej kontaktovat. Rádi Ti pomůžeme s výběrem svářecího drátu pro tvoje potřeby. Jak svářet hliník, najdeš u nás na blogu.

D100 = cívka 0,5 nebo 1 kg drátu. Středová díra pro upnutí do svářečky 16 mm, průměr cívky 100 mm, šířka 46 mm.

D200 = cívka 5 kg drátu. Středová díra pro upnutí do svářečky 55 mm, průměr cívky 200 mm, šířka 55 mm.

BS300 = cívka 7 až 18 kg drátu. Středová díra pro upnutí do svářečky 55 mm, průměr cívky 300 mm, šířka  96 mm.

K300 = cívka 15 - 18 kg drátu. Středová díra pro upnutí do svářečky 180 mm, průměr cívky 300 mm, šířka  96 mm.

Nejprodávanější

1 položek celkem

Cena

35373538
135373538

Značky

Průměr

Typ cívky

Velikost / hmotnost cívky

Vymazat filtry

Položek k zobrazení: 1
Drát po CO2 HLINÍK, O 1.0 - 1.2 mm, 7 kg cívka
od 3 537 Kč / ks

Svařovací drát MIG na HLINÍK AlMg5 ✅ s obsahem hořčíku do 5% pro svářečky CO2 na cívce. Extra špičkový ✅ drát na hliník a jeho slitiny!

AEAMGS-12

Svářecí drát MIG/MAG na sváření hliníku

Hliník patří mezi průmyslově nejvýznamnější kovy a jeho použití sahá od elektrotechniky až po letecký průmysl. Tento kov s chemickou značkou Al má svá specifika, která z něj činí tu nejlepší možnou volbu pro mnoho aplikací a patří celosvětově mezi nejvýznamnější materiály vůbec. Současně však jeho tato specifika znamenají i nutnost speciálního zacházení a využívání postupů šitých na míru a také volbou správné svářečky na hliníkSváření mezi ne rozhodně patří, a i když svařování hliníku není tak časté jako u jiných kovů, vyplatí se základní principy znát.

Kromě klasických postupů jako je TIG a MIG/MAG, které poskytují kvalitní spoje a jejichž výhodou je mimo jiné i rychlost svařování, lze pro svařování hliníku využít i jiné více či méně tradiční postupy. Mezi ty patří například svařování plamenem, třením, anebo svařování obalenou elektrodou. I v těchto případech je samozřejmě třeba dbát na dodržení těch správných podmínek pro svařování hliníku. To konkrétně znamená pečlivé vysušení elektrod kvůli potenciálním problémům s vodíkem při svařování obalenou elektrodou.

Jak správně svářet hliník, najdeš u nás na blogu o sváření.

A hlavně, jak upravit svářečku / hořák MIG/MAG pro sváření hliníku, najdeš také u nás na blogu.

 

Jak svařovat, jak se naučit svářet a třeba hlavně, jak se chránit a být v bezpečí při svařování najdeš u nás na blogu o sváření. Neváhej tam mrknout, ať jsi hobby nebo profi svářeč. Najdeš tam mnoho užitečných a zajímavých informací ze světa sváření. Správnou svářečku na hliník najdeš u nás jednoduše.