TIG/WIG svářečky - výhodné SETY

Svářečky pro TIG/WIG v cenově výhodném setu nabízí možnosti svařování pomocí wolframové elektrody, drátu a ochranného plynu. Naše svářečky v setech jsou zaručeně kvalitní, spolehlivé, značkové a vyzkoušené naším svářecím technologem a ověřené i v praxi při samotném využití. Svářečky máme i ve výhodných setech s dalším příslušenstvím za výhodné ceny. Pokud si však nejsi jistý, zda-li volíš správnou svářečku přímo pro tvoje potřeby, pak neváhej kontaktovat naši svářecí techniku. Rádi Ti pomůžeme s výběrem svářečky, která bude přesně pro tvoje potřeby. 

Nejprodávanější

Svářečka GeniTig 220 AC/DC LCD, HF, PULZ - výhodný SET
od 17 207 Kč
Svářečka GeniMig 240DP LCD - výhodný SET
Svářečka GeniMig 240DP LCD - výhodný SET
Skladem (9 ks)
KWXSTGM240DP/SET1
 
od 16 226 Kč
15 položek celkem

Cena

1237660941
11237660941

Značky

Jištění svářečky (A)

Napájení svářečky (V)

Pro metodu sváření

Rozsah svařovacího proudu (A)

Řada svářeček

Svařovaný materiál

Typ svářečky

Účel použití

Výbava

Výrobce

Zatěžovatel 100%

Zatěžovatel 30%

Zatěžovatel 60%

Vymazat filtry

Položek k zobrazení: 15
Svářečka CO2 225 LCD Synergy - SET "zapoj a svařuj"
Kabel/y Hořák SET
12 377 Kč / ks

Nejmodernější invertorová svářečka  CO2  pro MIG/MAG svařování ✅. Plně synergická a digitálně řízená svářečka. Velmi jednoduché ovládání pomoci knoflíků a nastavení hodnot na...

PMMIG225LED/SET99
Svářečka CO2 iWeld PocketMig 235 DP pro MIG, MMA a LiftTig - výhodný SET
SET
od 17 420 Kč / ks

Svářečka CO2 je moderní invertorová svářečka s technologii IGBT a double pulzem! Umožňuje svářet metodou MIG/MAG ve všech možných režimech. Samozřejmostí je sváření obalenými...

800MIG235DP/SET1
Svářečka CO2 Powermat 230 LCD SYN - SET "zapoj a svařuj"
16 148 Kč / ks

Svářečka CO2 Powermat 230 LCD Synergy je nejmodernější ✅ svářečka invertorového typu založena na IGBT bipolárních tranzistorech, které zajišťují stabilní napětí a tím bezvadný...

PM0699/SET99
Svářečka CO2 Powermat 230T - SET "zapoj a svařuj"
Kabel/y Hořák SET
14 161 Kč / ks

Svářečka CO2 Powermat 230T je nejmodernější ✅ svářečka invertorového typu založena na IGBT bipolárních tranzistorech, které zajišťují stabilní napětí a tím bezvadný svár....

PM0518/SET99
Svářečka CO2 Powermat Mig/Mag 220  - SET "zapoj a svařuj"
Kabel/y Hořák SET
12 873 Kč / ks

Invertorová svářečka MIG/MAG - pro CO2 svařování ✅. Plně synergická a digitálně řízená svářečka. Velmi jednoduché ovládání pomoci knoflíků a hodnot zobrazených na displeji....

PM0707/SET99
Svářečka MMA, MIG, TIG Perun 200 MIG Syn PFC - výhodný SET
Kabel/y SET
od 26 484 Kč / ks

Multifunkční svářečka - invertor pro svařování všemi metodami ✅ - MMA, MIG / MAG i TIG. Určen pro ocelové a nerezové dráty průměru 0,6 - 1,0 mm, hliníkové dráty 1,0 mm a skvěle...

+ další
5.0291/SET2

Svářečka TIG ve výhodném SETU

TIG sváření se prosazuje v masovém měřítku až v posledních patnácti letech mezi profesionálními svářeči a mezi hobby svářeči a domácími kutily dokonce až v posledních pár letech. I přesto, že se nejedná o žádnou novinku, pokládá se TIG sváření za nejmodernější současnou metodu. Její nespornou výhodou je možná precizní kontrola svarové lázně. Při TIG sváření nedochází k neustálému přísunu přídavného materiálu a svářeč si tak vše může řídit sám či lze svářet úplně bez přídavného materiálu. To se pak jedná jen o roztavení lemu materiálu a spojení samotného materiálu. To je tak nejlepší možné, protože svařený kov má pak 100 % stejné chemické složení. Nedochází k přidání jiného - přídavného kovu k základnímu materiálu.

Použití TIG sváření

Používá se především na sváření hliníku a hořčíku a jejich slitin ale i korozivzdorných ocelí - nerezů, niklu, mědi, bronzů, titanu, zirkonia a dalších neferitických kovů. Samozřejmostí je sváření i korozivních ocelí, takzvaného černého materiálu. Používá se však i pro svařování různých materiálů navzájem. Uhlíkové s korozivzdornou oceli, měď s mosazí a podobně. 

Sváření je velmi podobné jako sváření plamenem - autogenem a tak vyžaduje zručnější svářeče a zkušenosti. Spočívá v tom, že hoří elektrický oblouk mezi wolframovou elektrodou a základním materiálem nebo svarovou lázní. Vzniklé teplo natavuje svarové hrany základního materiálu případně i přídavný materiál. Podobně jako při plamenovém svařování - autogenem, tak svářeč jednou rukou drží hořák a druhou rukou z boku přidává přídavný materiál.

Při dodržení správného postupu ale vznikne velmi kvalitní svar. Natavený přídavný materiál by se neměl při svařování dostat z oblasti plynové ochrany, ve které je chráněn proti oxidaci. Bude-li přidávaný materiál zoxidován, dojde k ukládání nežádoucích vměstků - oxidů do svarové lázně a to negativně ovlivní kvalitu svaru. Z tohoto důvodu bývá po vypnutí elektrického proudu po několik vteřin dofukován ochranný plyn - funkce svářečky dofuk. Ten chrání tuhnoucí svarovou lázeň a zároveň i wolframovou elektrodu.

Metodou se svařuje většinou dopředu, tedy před hořákem se pohybuje tyčka přídavného materiálu, ze kterého se tvoří svarový kov na okraji svarové lázně. Hořák je skloněn mírně dozadu v úhlu cca 10°-12° a tyčka drátu je skloněna proti hořáku pod úhlem 70° od svislé polohy.

Výkonnostní parametry, při ručním nikoli strojním či robotovým svářením, jsou ale při porovnání s metodou sváření MIG / MAG ale velmi nízké. Více o metodách sváření v našem článku sváření - svařování - vše o sváření.

 

Druhy proudů TIG sváření

  • Stejnosměrný svařovací proud – DC svářečka. Zapojení na přímou nebo nepřímou polaritu, použití pro ocel, nikl, měď, titan a jejich slitiny. Tepelná zátěž je nesymetricky rozdělena. Zhruba jedna třetina připadá na elektrodu a dvě třetiny pro natavení svarových ploch základního materiálu. Výhodou je, že wolframová elektroda není tak tepelně namáhaná a zároveň dochází k velkému průvaru. Při použití směsi ochranného plynu argonu s minimálně 75 % helia je možné svařovat i hliník. Vysoká tepelná vodivost hélia totiž výrazně napomáhá odstranění oxidů s vysokým bodem tavení. Svařování nízkolegovaných ocelí se používá spíše pro kořenové svary, u kterých je obecně požadována vysoká kvalita nebo pro opracování přechodů svarů, někdy nazýváno tigováním, tedy zhotovených jinými metodami sváření, třeba metodou MIG.

  • Střídavý svařovací proud – AC. Použití pro sváření hliníku, hořčíku a jejich slitin. Pro sváření hliníku je vhodné používat střídavý elektrický proud. Teplota tavení hliníku je 650 °C a na jeho povrchu se nachází kompaktní vrstva korundu, který má bod tavení nad 2000 °C a rozdíl teplot tak brání natavení základního materiálu. Při použití střídavého proudu se ale vzájemně mění polarita na elektrodě a na svářeném materiálu. V okamžiku, kdy je na elektrodě kladný pól, pohybuje se po základním materiálu katodová skvrna v místech pokrytí oxidy, tedy něco jako nepřímé zapojení. Tyto oblasti mají nižší emisní energii pro emise elektronů e-, po zasažení katodovou skvrnou se tak oxidy snadněji odpařují v kombinaci s mechanickým efektem dopadů iontů Ar+ o relativně vysoké hmotnosti. Tento efekt se často nazývá čisticím účinkem. Při této polaritě však dochází k menšímu svařovacímu efektu ve srovnání se stavem, kdy je na elektrodě záporný pól, tedy jako přímé zapojení a na základní materiál tak dopadají urychlené elektrony.

 

Informace o metodě sváření TIG najdeš u nás na blogu o sváření. Na blogu o sváření najdeš vůbec mnoho zajímavých informací o sváření, například o správném způsobu broušení wolframových elektrod.